اپلیکیشن‌هایی در خدمت حافظه (Mind Games Pro)

اپلیکیشن‌هایی در خدمت حافظه (قسمت چهارم)

دیجیتالی شدن زندگی اثرات منفی زیادی نیز بر زندگی انسان ها دارد. یکی از مخرب ترین اثرات تکنولوژی، کاهش حافظه و در نتیجه مبتلا شدن به بیماری‌هایی نظیر آلزایمر است. اما شما میتوانید با استفاده از همین وسایل دیجیتالی جلوی این کار را بگیرید. یکی از راه حل های این مشکل، انجام بازی های فکری و تقویت حافظه است. با وجود ابزار دیجیتالی از جمله گوشی‌های هوشمند و با نصب برخی از نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها می‌توان تا حدودی مانع تضعیف حافظه یا سایر عملکردهای شناختی شد. این دست اپلیکیشن‌ها با تقویت قوای شناختی در خدمت یکی از مهم‌ترین این قوا یعنی حافظه هستند. در بررسی اپلیکیشن Mind Games Pro با باشگاه مغز و حافظه همراه باشید.

اپلیکیشن تقویت حافظه
اپلیکیشن Mind Games Pro

برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که بازی‌های فکری می‌توانند سرعت از بین رفتن طبیعی مغز را که در اثر بالا رفتن سن رخ می‌دهد، را کاهش دهند یا حتی بخشی از قدرت مغز را به حال اولیه باز گردانند.
به گزارش ویرلن از مجله تایم، مدیر یک مرکز ویژه طراحی بازی‌های فکری می‌گوید از اینکه می‌شود با برخی مداخله‌های ساده، مغز را بزرگ‌تر، قوی‌تر و هوشیارتر کرد، بسیار شگفت زده شده است. این مداخله‌ها شامل ورزش‌های فیزیکی و فکری هستند.
مغز یک سازه ثابت، مثل یک ساختمان یا یک کامپیوتر نیست بلکه همیشه در حال تغییر است. مغز این قابلیت را دارد که اندازه‌اش را افزایش دهد و حتی با بالا رفتن سن، کارآیی آن بهتر شود.
افرادی که در میانسالی به طور منظم ورزش می‌کنند، مغز بزرگ‌تر و سالم‌تری از همسن و سالان خود در زمان سالخوردگی خواهند داشت. مراقبه و تمرکز می‌تواند باعث سالم نگاه داشتن مغز شود.
در همین راستا برای سالم نگه داشتن قدرت مغز شما قصد معرفی بازی Mind Games Pro از استودیوی بازی‌سازی Mindware Consulting را برای سیستم عامل اندروید داریم که با نصب ان برروی دستگاه اندرویدی‌تان می‌توانید مجموعه‌ای عالی از بازی‌های فکری و ذهنی را به ارمغان بیاورید و به آزمایش قدرت مغز خودتان بپردازید.
حافظه خود را ورزش دهید.
این بازی مجموعه‌ای از بازی‌های بزرگ است که بر اساس قواعد و اصول روانشناسی ساخته شده‌اند تا بتوانید با استفاده از آن مهارت‌های ذهنی خود را با تمرین دادن قوی‌تر کنید. این بازی بهترین روش برای مبارزه با پیری ذهن است و برای بهبود عملکرد مغز در هر سنی مناسب است.

Mind Games Pro
Mind Games Pro بازی‌هایی جالب برای جنگ با اثرات منفی پیر شدن مغز و تقویت مهارت‌های آن در هر سنی دارد.
این برنامه شامل ۲۲ بازی برای تمرین دادن مغز است. همه بازی‌ها در این برنامه تاریخچه‌ای از فعالیت‌های شما به همراه لیست امتیازات جهانی و نمودار پیشرفت شما را دارد.
این نرم افزار دارای بازی‌های زیادی است که هر بازی تاثیر مفید بر روی مغز شما خواهد داشت. برای مثال بازی‌های Abstraction ، Anticipation ، Changing Directions و Face Memory به ترتیب باعث افزایش قدرت درک ، پیش بینی های بهتر ، سرعت عمل و انعطاف پذیری و تقویت حافظه شما خواهند شد.
تمامی بازی‌ها برای افرادی که مشکل فراموشی دارند مناسب می‌باشد و محوریت این بازی‌ها بیشتر بر روی موضوعات حافظه ، تمرکز ، ریاضی و دایره لغات متمرکز است.
از جمله ویژگی‌های بارز نرم افزار Mind Games می‌توان به افزایش‌دهنده توانایی‌های فکری و ذهنی ، نمایش میزان توانایی شما در عملکردهای مختلف مغز ، بهبود مهارت‌هایی مانند سرعت عمل ، تقویت حافظه و تمرکز ، درک و پیش بینی ، تقویت دایره لغات ، متناسب برای تمامی رده های سنی ، تقویت کننده هوش خردسالان و کودکان اشاره کرد.
توجه داشته باشید که این برنامه تاریخچه‌ای از تمام فعالیت‌ها و بازی‌های شما به همراه لیست امتیازات جهانی و نمودار پیشرفت شما را دارا می‌باشد که شما می‌توانید آن را مشاهده و میزان عملکرد خود را در بازه‌های زمانی مختلف بسنجید.
بازی Mind Games Pro برای سیستم عامل‌های آی او اس، ویندوزفون و اندروید عرضه شده است. بازی علیرغم فروش خوب +500.000 تایی توانسته امتیاز عالی 4.4 از 5.0 را نیز کسب کند که خود نشان‌دهنده محبوبیت این بازی نزد کاربران اندرویدی سراسر جهان است. تا کنون بیش از 50 میلیون کاربر از این برنامه استفاده نموده‌اند.
بازی از زبان‌های زنده دنیا اعم از انگلیسی، پرتغالی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، عربی، روسی، ترکیه‌ای، ایتالیایی و ژاپنی پشتیبانی می‌کند و در آن می‌توانید از میان ده‌‌ها بازی مختلف با ساخت فوق العاده، انتخاب کنید و به افزایش قدرت مغز و تمرکز خودتان بپردازید.

اپلیکیشن Mind Games Pro ،
ویژگی‌های بازی این مجموعه عبارتند از:
‏بازی‌هایی برای تمرکز بیشتر،
‏بازی‌هایی برای عکس العمل بهتر،
‏و بازی‌هایی برای تقسیم کردن تمرکز روی موضوعات مختلف.
برنامه اندروید Mind Games یکی از برنامه‌های بسیار خوب جهت بالا بردن توانایی‌های ذهنی شماست. بسیار مهم است که در طول روز مقداری از زمان خود را صرف پرورش ذهن خود نمایید که با استفاده از بازی‌های موجود در برنامه اندروید Mind Games قادر خواهید بود این امر را ممکن سازید.
ورزش‌ها و فعالیت‌های ذهنی، قدرت و تمرکز ذهنی شما را بالا می برند و اگر این فعالیت‌ها به صورت بازی باشند و آنها را به صورت مداوم و پیوسته انجام دهید می‌توانند در یک مدت زمانی چند ماهه اثرات بسیار خوبی را بر روی مغز و قدرت فکری شما بگذارند.
برنامه اندروید Mind Games شامل بازی‌های متنوعی است که هرکدام تاثیر مفیدی را بر روی مغز شما می‌گذارند.
به طور مثال بازی Abstraction قدرت درک شما را افزایش می‌دهد، با بازی Anticipation پیش‌بینی‌های بهتری را انجام خواهید داد، بازی Changing Directions سرعت عمل و انعطاف پذیری ذهنی شما را تقویت می کند، بازی Face Memory قدرت حافظه‌تان را بالا می‌برد و بسیار مناسب برای افرادیست که با مشکل فراموشی مواجه هستند.
تمامی بازی‌های معرفی شده Mind Games به اضافه بسیاری از بازی‌های دیگر اثرات بسیار خوبی بر روی شما خواهند داشت، به شرط آن که این تمرین‌ها را به صورت مداوم و منظم انجام دهید و کمی هم صبور باشید.
برخی از مهم ترین ویژگی های برنامه اندروید Mind Games:
– افزایش‌دهنده توانایی‌های فکری و ذهنی
-دارای ۲۵ بازی مختلف و متنوع
– نمایش میزان توانایی شما در عملکردهای مختلف مغزی
– بهبود مهارت‌هایی مانند سرعت عمل، حافظه، درک و پیش بینی و انعطاف‌پذیری
– ارائه تمرین متناسب با نیاز هر فرد
– تقویت کننده دایره واژگان و لغات
– تقویت کننده حافظه تصویری و دیداری
– مناسب برای تمامی رده‌های سنی
– تقویت کننده هوش کودکان و خرد سالان
– دارای نمودار برای مشاهده اینکه ببینید در بازی پیشرفت داشته اید یا خیر
– تمرین‌های مختلف ذهنی برای بالا بردن هوش خود
– وجود بازی‌های ذهنی مختلف
– پشتیبانی از زبان‌های انگلیسی، پرتغالی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، عربی، روسی، ژاپنی
– محیط ساده و زیبا
– هیجان زیاد در طول مسابقه
– بیش از دویست هزار سوال
– بیش از 400 بخش مختلف
– نیاز به عکس‌العمل بالا برای پاسخگویی سریع‌تر
– بدون نیاز به اینترنت

در حال حاضر کمپانی Mindware Consulting, Inc ورژن جدیدی از این بازی فکری را برای پلتفرم اندروید منتشر نموده است.
مغز انسان به گونه‌ای است که همیشه در حال تغییر است و معمولا در بعضی شرایط در زندگی یا ضعیف‌تر می‌شود یا بهتر، مخصوصا با بالا رفتن سن کارایی مغز انسان بسیار کم‌تر می‌شود، بنابراین سازندگان این بازی تصمیم گرفته‌اند بازی را به گونه‌ای طراحی کنند که برای هوش و ذکاوت انسان بسیار مفید واقع شود و تا آنجا که می‌تواند ذهن شما را به کار بگیرد.
در این بازی شما باید با انواع گیم‌های فکری ذهن و هوش خود را محک بزنید و امتیاز کسب کنید تا ببینید توانایی ذهنی‌تان چقدر است.
اگر می‌خواهید یک بازی ورزشی برای مغز خود انجام دهید ما این بازی بسیار معروف درگوگل پلی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید