معرفی چند اپلیکیشن‌ تقویت حافظه

حافظه یکی از کارکردهای مهم مغز است که با وجود آن عملکرد روزانه هر یک از ما می‌تواند کیفیت مناسب و بهینه‌ای داشته باشد. علاوه بر آن، حافظه جز عملکردهای اجرایی مغز محسوب می‌شود که عبارت از فعالیت‌هایی است که در ذهنمان انجام می‌دهیم تا خود کنترلی و رفتار هدفمند داشته باشیم و دستاوردهای آتی را به حداکثر برسانیم. نقص در کارکردهای اجرایی مغز، مشکلات زیادی به وجود می‌آورد از قبیل مشکلات و نقص در سازماندهی، به یاد داشتن تکالیف منزل، آغاز انجام کاری و به پایان رساندن آن، یادآوری قوانین، انجام تکالیف پیچیده ریاضی، یادآوری متن خوانده شده، تکمیل کارهای زمان بر، وقت شناس بودن، کنترل هیجانات و برنامه ریزی برای آینده. به دلیل همین مشکلات است که باید برای هر یک از عملکردهای اجرایی مغز و به‌ویژه حافظه برنامه‌های تقویتی داشته باشیم. یکی از برنامه‌های تقویت حافظه، اپلیکیشن‌ های تقویت حافظه است. با باشگاه مغز و حافظه همراه باشید.

اپلیکیشن‌ تقویت حافظهاپلیکیشن Brain Kids

کارکردهای اجرایی از جمله نیروهایی است که از بدو تولد در کودک وجود دارد و با رشد کودک این نیرو نیز رشد می‌کند و در سن ۱۲ سالگی کارکردهای اجرایی کودک عملکردی همچون بزرگسالان دارد. برای انکه عملکرد اجرایی کودکان و به‌ویژه حافظه ارتقاء پیدا کند و کودک بتواند از عملکرد ذهنی خوبی برخوردار باشد، اپلیکیشن Brain Kids  پیشنهاد می‌شود.

اپلیکیشن‌ تقویت حافظه Brain Kids، یکی از بهترین اپلیکیشن های  آموزش مغز و تقویت حافظه  و یک برنامه سرگرم کننده آموزشی برای کودکان 7 سال و بالاتر است.

این برنامه تعدادی از بازی‌های آموزشی مغز را ارائه می‌دهد که توسط فرزندان و والدین قابل انجام است. این اپلیکیشن شامل بازی‌های تطبیقی مثل : پازل ، اتصال نقاط ، پازل استدلال منطقی و ریاضی و محاسبه می‌باشد.

بسیاری از کاربران این گونه بازی‌های پر از معما را جذاب ، چالش برانگیز و سرگرم کننده می‌دانند.

Brain Kids  یک برنامه بسیار خوب است که بسیار تعاملی است و تجارب ارزشمند یادگیری و رابط کاربری بصری بسیار خوبی را برای کاربران فراهم کرده است.

یک بازی کاملا ایمن برای کودکان که قدرت یادگیری آنها را افزایش می‌دهد و آنها را سرگرم می‌کند. دارای بخش‌های رنگارنگ و آموزشی که توجه بصری، حافظه کوتاه مدت، هماهنگی چشم و دست و مهارت های لمسی را بهبود می بخشد.

اپلیکیشن تقویت حافظه Brain Kids

brain kids

اپلیکیشن تقویت حافظه Brain Kids

امکانات بازی تقویت حافظه Brain Kids عبارتند از:

  • بازی تطبیق تصویر با سایه آن
  • یافتن تصاویر فرد درون مجموعه‌ای از تصاویر
  • تطبیق تصویر با تصویر مشابه
  • بازی حافظه: تطبیق کارت‌ها
  • دارای 144 مرحله بازی در 4 دسته متفاوت

 

اپلیکیشن بازی Game Kids

اپلیکیشن دیگر، اپلیکیشن‌ تقویت حافظه Game Kids است. امروزه بازی‌های موبایلی جزیی از زندگی ما انسان‌ها شده‌اند و تقریبا بدون موبایل و نرم افزارهای موبایلی، در بسیاری از کارها به مشکل برخورد می‌کنیم.

بازی‌های موبایلی علیرغم مضراتی که دارند (اگر برنامه‌ریزی شده باشد اتفاقا مفید هستند و مزایای زیادی هم دارند) ، دیگر از زندگی و کار ما جدانشدنی هستند و نمی‌توان به راحتی از آنها چشم پوشی کرد. پس بهترین کار استفاده بهینه از این اپلیکیشن‌ها و برنامه‌ریزی و هدفدار کردن آنهاست.

این اپلیکیشن به زبان انگلیسی هست و قابل نصب روی گوشی‌های اندروید می‌باشد.

توضیحات محصول:  اپلیکیشن در فرمت app بوده و روی گوشی های اندرویدی نصب می شود.

این اپلیکیشن 12 بازی مختلف دارد که با اهداف  تقویت حافظه دیداری ، تقویت ادراک دیداری ، تقویت قدرت نقشه کشی ، بهبود تمیز دیداری ، هماهنگی چشم و دست ، شناخت و تمیز رنگ ها ، سایه بازی ، ماز ، دقت و تمرکز ،هوش و حافظه ، حافظه شنیداری و تمرین نوشتن طراحی شده است.

بعد از اجرای اپلیکیشن وارد صفحه‌ای می‌شوید که می‌توانید نوع بازی را انتخاب کنید و بعد بازی را ادامه خواهید داد.

اپلیکیشن مناسب سن شش سال و بالاتر می باشند.

اپلیکیشن های تقویت حافظهTOYS BRAIN GAMES FOR TODDLERS – بازی تقویت حافظه برای کودکان خردسال

اما یک نمونه عملی‌تر از بازی‌های تقویت حافظه، اپلیکیشن‌ تقویت حافظه Toys Brain Games است. این بازی ، یک بازی حافظه‌ای خاطره‌انگیز و مجموعه‌ای بی‌نظیر از اسباب‌بازی‌ها برای کودکان و خردسالان است.
آیا کودک شما بازی‌هایی که نیاز به حافظه ذهن دارد، از جمله پازل‌ها و دیگر اسباب‌بازی‌ها را دوست دارد؟ این اپ، مناسب برای کودک خردسال شماست.

بازی حافظه‌ای اسباب‌بازی‌ها برای کودکان شما یک بازی خاطره‌انگیز و سرگرم‌کننده می‌باشد.
یک بازی ساده، رنگی، خوب، لذت‌بخش و خنده دار برای کودکان و خردسالان شما!
تعداد زیادی از بازی‌های حافظه‌ای  متفاوت و بسیاری از اسباب‌بازی‌های مختلف که کودک شما را مشغول خواهد کرد و به او لذت بازی و سرگرمی را خواهد چشاند.

یادگیری و کنترل آسان:

صفحه را لمس وسعی کنید تا جفت اسباب‌بازی‌های مشابه همدیگر که در زیر جعبه هدیه‌ها هستند را با هم جور و یک زوج از آن اسباب‌بازی‌ها را پیدا کنید.
پس از حل کردن پازل با تمام موارد موجود بر روی صفحه نمایش بازی کنید.
هنگامی که بازی تمام شد، بر روی کمان کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

این بازی درجه‌های مختلفی از قابلیت را دارد: آسان، متوسط، سخت برای برطرف کردن نیازهای هر کودکی که با تمرین برای تقویت حافظه کودک همراه است.

همچنین این بازی برای تما گوشی‌ها و دستگاه‌ها با کیفیت‌های مختلف شامل تبلت‌ها مانند Kindle و Samsung  در دسترس است.
این بازی آموزشی به تقویت مهارت‌های شناختی و منطقی، تمرکز و حافظه کودکان خردسال کمک خواهد کرد.
برای این منظور به کودک خود کمک کنید تا تمام اسباب‌بازی‌هایی که زیر جعبه‌های هدیه پنهان شده‌اند را پیدا کند.

ویژگی های Toys Brain Games:

بازی با حافظه کیفیت بالا برای کودکان و خردسالان و پیش‌دبستانی‌ها بین سنین 0 تا 7 سال،
کنترل آسان بازی،
یادگیری شناخت اسباب‌بازی‌ها و صداها،
یک بازی ساده برای کودکان و خردسالان با درجه سختی متفاوت،
بهبود مهارت‌های شناختی و توانمندی‌های ذهنی کودکان،
علاوه بر این ویژگی‌ها، در این بازی شما می‌توانید به همراه خردسال خود بازی کنید یا اجازه دهید به تنهایی بازی کند و به این ترتیب کودک خود را مشغول نگه دارید.
بیش از صد اسباب‌بازی زیبا در نسخه کامل : خرس تدی، قطار، توپ، طبل، کامیون، ماشین، موتور، هواپیماهای مختلف و بسیاری از اسباب بازی های دیگر.
تولید تصادفی بازی ویژگی دیگر این بازی است که نشان می‌دهد  این بازی هرگز تکراری نخواهد شد.

این بازی دارای یک نسخه رایگان است و از آگهی‌های تبلیغاتی پشتیبانی می‌کند. اگر از این اپ خوش‌تان آمد و لذت بردید می‌توانید  نسخه کامل آن را خریداری نمایید.

این بازی برای بچه ها و بزرگسالانی که می‌خواهند با هم لحظات لذت‌بخشی را تجربه کنند، مناسب است.

این اپ برای تقویت حافظه شما و کودک شما مفید است و می‌توانید هم اکنون آن را از اینترنت جستجو و در گوشی موبایل یا کامپیوتر خود نصب کنید.

 

 

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید