سبد خرید 0

تقویت حافظه با برنامه لوموسیتی

اپلیکیشن‌هایی در خدمت حافظه (قسمت دوم)

برنامه لوموسیتی رابط کاربری جالب و دلنشینی دارد. در این برنامه سعی شده تا بازی‌هایی در اختیار کاربر قرار گیرند که به طور ناخودآگاه منجر به تقویت حافظه، هوش و سرعت آنالیز اطلاعات مغز می‌شوند و به این وسیله در خدمت حافظه و عملکردهای ذهنی قرار می‌گیرند.

برای استفاده از قابلیت‌های اپلیکیشن لوموسیتی ابتدا باید مشخصات خود را در اختیار برنامه قرار دهید. مشخصاتی مثل نام، جنسیت، سن و غیره را وارد و با استفاده از ایمیل خود در برنامه رجیستر می‌شوید.

سپس اپلیکیشن لوموسیتی هر روز برای تقویت حافظه و عملکرد مغز شما بازی‌هایی را در اختیارتان قرار می‌دهد و شما با انجام این بازی‌ها ذهن خود را به چالش می‌کشید.

لوموسیتی اپلیکیشنی است که برای ذهن افراد چالش ایجاد می‌کند و کاربران می‌توانند توانمندی‌ها و قابلیت‌های ذهنی خود را ارتقاء بخشند. برای آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن با باشگاه مغز و حافظه همراه باشید.

مطالعه مقاله اپلیکیشن‌هایی برای تقویت حافظه پیشنهاد می‌شود

برنامه لوموسیتیبازی در فضای لوموسیتی

یکی از حرفه‌ای ترین برنامه‌های تقویت مهارت ذهن با بازی‌های کوچک فکری بر اساس مطالعات دقیق علمی به صورت کاملا رایگان با گرافیک بی‌نظیر در دستان شماست! کافیست انتخاب کنید تصمیم به تقویت کدام مهارت ذهن خود دارید و این برنامه یعنی برنامه لوموسیتی به صورت هوشمند بازی‌هایی را پیش روی شما قرار می‌دهد.

مادامی که شما در حال انجام این بازی‌ها هستید، لوموسیتی به شکل دقیق و با استفاده از الگوریتم‌های خاصی وضعیت عملکرد مغز شما را از حرکات‌تان می‌سنجد. برای مثال سرعت عمل یا میزان خطایی که شما در بازی‌ها مرتکب می‌شوید از معیارهای اصلی سنجش کیفیت عملکرد ذهن و مغز شما خواهد بود.

نرم افزار جالب و کاربردی تقویت هوش و حافظه از طریق راه‌های مختلف برای گوشی و تبلت‌های اندرویدی است. شما با استفاده از این نرم افزار می‌توانید حافظه و میزان توجه خود را به چالش بکشید و هوش و حافظه خود را به کمک بازی‌های گوناگون تقویت کنید.

بازی‌هایی که در برنامه لوموسیتی ارائه شده‌اند بسیار متنوع هستند و همه آن‌ها به نوعی ذهن بازیکن یا گیمر را به چالش خواهند کشید. برای مثال در یکی از بازی‌های ابتدایی این اپلیکیشن شما باید در یک ریلی پر پیچ و خم، قطارهای با هر رنگ را به مقصد با رنگ مشابه برسانید.

برای انجام این کار باید مسیر ریل‌ها را با سرعت تعویض کنید و سعی کنید که هیچ اشتباهی انجام ندهید.

در یکی دیگر از بازی‌های ابتدایی اپلیکیشن لوموسیتی  شما با یک جدول چند خانه رو به رو می‌شوید که برای چند ثانیه برخی از خانه‌های آن با الگوی نامشخصی روشن می‌شوند. سپس این خانه‌ها خاموش و به حالت اولیه باز گردانده خواهند شد و شما باید خانه‌های روشن را در جدول مشخص کنید.

بازی برای تقویت حافظه

همانطور که اشاره داشتیم بازی‌های بسیار متنوع و متعددی توسط برنامه لوموسیتی ارائه می‌شوند و هر روز ذهن شما را به چالش می‌کشند و توانایی شناختی یا ذهنی شما از طریق این بازی‌ها افزایش پیدا می‌کنند.  ضمنا لزومی ندارد که در مورد قوانین بازی‌های ارائه شده هم نگرانی داشته باشید، چرا که برنامه لوموسیتی به گونه‌ای طراحی شده که قبل از شروع هر چالشی که کاربر برای اولین بار با آن مواجه می‌شود یک دوره کوتاه آموزشی یا تمرینی را برگزار می‌کند. پس شما در این مرحله به طور کامل با نحوه انجام بازی یا چالش پیش رو آشنا خواهید شد.

بازی تقویت ذهن برنامه لوموسیتی نوعی بازی تعاملی است که با کمک ایجاد عادت تمرین روزانه می‌توانید برای اطلاعات و شناخت بیشتری در مورد نحوه تفکرتان پیدا کنید.

این بازی ذهن که کاربران زیادی در سراسر دنیا دارد، به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ آموزشی کامل و جامعی برای محک زدن مهارت‌های تفکر، یادآوری و حل مسئله برای خود داشته باشید.

با اینکه به سهولت می‌توان در دغدغه‌های روزمره زندگی چنان گم شد که مغز شما عادت کند به‌ صورت مکانیکی و در حالت ناخودآگاه کار کند، اما بازی لوموسیتی با بیش از ۴۰ بازی و فعالیت برای مغز می‌خواهد ماهیچه‌های ذهنی شما را در بخش‌های مختلفی چون حافظه، توجه، سرعت، انعطاف‌پذیری و حل مسئله به چالش بکشد.

این بازی‌‌ها سریع و ساده هستند و تسلط بر آنها مستلزم تمرکز قابل‌توجهی هستند. با نصب بازی ذهنی لوموسیتی در ابتدا آزمون ذهنی ۱۰ دقیقه‌ای رایگانی را تحت عنوان Fit Test انجام خواهید داد تا امتیاز پایه‌ خود را بدست بیاورید و ببینید هوش و حواس‌تان نسبت به سن و سال‌تان در چه سطحی است. با پرداخت هزینه و باز کردن امکان Lumosity Premium شما در برنامه‌ تمرینی شخصی‌سازی شده‌ای شروع به تمرین خواهید کرد تا دانش جامع و عمیقی در مورد نحوه عملکرد ذهنی‌تان پیدا کنید.

به دنبال این بازی‌ها متوجه خواهید شد در عملکرد مغزی مورد نظر چقدر پیشرفت داشته‌اید. به علاوه اینکه شما با لوموسیتی نکات آموزشی برای کسب دقت، سرعت و استراتژی بهتری در بازی‌ها دریافت خواهید کرد. آماده‌اید که مشغول بازی‌های ذهنی بامزه‌ای شوید که شما را به چالش خواهند کشید؟

اپلیکیشن برای تقویت حافظه امکانات لوموسیتی

 ۱. بازی‌های ذهنی روزانه:

بیش از ۴۰ بازی ذهنی که توانایی‌های شناختی و آکادمیک‌ پایه‌تان را به چالش خواهند کشید؛ از جمله بازی‌های پازل، بازی‌های حافظه، بازی‌های حل مسئله، بازی‌های منطقی، بازی‌های تفکر انتقادی، بازی‌های ریاضی و بازی‌های زبانی

۲. حالت‌های تمرین مختلف مجموعه‌ای از بازی‌هایی که به دقت برای شما یک‌جا ارائه می‌شوند

بازی‌هایی بر اساس عادت تمرین و ترجیحاتی که امکانات مختلفی برای تست عملکرد مغزتان فراهم می‌کنند، ارائه می‌شوند. شما می‌توانید توانایی‌های ذهنی خود را با بازی‌های جدید توسعه دهید.

 ۳. بازخورد دقیق و جزئیات تمرینی:

با دریافت بازخورد جامع بازی‌های تمرینی‌تان بهتر خود را تحلیل کنید. نقاط قوت و ضعف بازی خود را بیابید و الگوهای شناختی‌تان را بشناسید.

برنامه لوموسیتی با ردیابی دقیق عملکرد شما در هر تست یا بازی نتایج و امتیازهای کسب شده شما را مشخص و در قابل چارت خدمت‌تان ارائه می‌کند. شما حتی در نسخه پریمیوم این برنامه می‌توانید نتایج عملکرد خود را با سایر هم سن و سال‌هایتان مقایسه کنید.

در نسخه‌های جدید برنامه لوموسیتی حتی یک بخش اختصاصی برای تقویت زبان کاربر هم ایجاد شده است که متدهای بسیار دقیقی را بدین منظور ارائه می‌کند.

بنابراین اگر به دنبال یک اپ موبایل هستید که بتواند به تقویت مغز، حافظه و هوش شما کمک کند، برنامه لوموسیتی بی‌شک از بهترین گزینه‌های پیش‌ رویتان محسوب می‌شود.

 

نقاط قوت برنامه لوموسیتی

  • هدف اصلی این برنامه، تقویت حافظه و ذهن است که اصلی‌ترین نقطه قوت آن است.
  • رابط کاربری و محیط بصری بسیار زیبا
  • بازی‌های متعدد و متنوع
  • امکان نمایش میزان موفقیت‌های ذهنی کاربر از جنبه‌های مختلف
  • امکان مقایسه عملکرد خود با دیگران
  • امکان فراگیری زبان از طریق برنامه

 

نقاط ضعف برنامه لوموسیتی

  • نیاز به نصب نسخه پریمیوم (غیر رایگان) برای دستیابی به تمام قابلیت‌ها و امکانات اپلیکیشن

 

 

 

 

 

 

0 0 vote
Article Rating
اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments