وبلاگ

راه های افزایش قدرت یادگیری در کودکان را بهتر بشناسیم

 برای دانستن راه های افزایش قدرت یادگیری در کودکان ابتدا باید بدانیم که حافظه در کودکان چگونه کار می کند.مهم‌ترین بخش بدن انسان توانایی مغز است که بتواند برخی اطلاعات را ذخیره کند و در صورت نیاز بتواند آن را به یاد آورد . این در واقع به عنوان حافظه خوانده می‌شود . برخلاف باور عمومی , مغز ما اطلاعات را در مکانی خاص مانند هارد دیسک ذخیره نمی‌کند . در عوض ، هر اطلاعاتی ، بسته به میزان متمرکز بودن اطلاعات ، مسیر جداگانه‌ای را در مدار عصبی مغز ایجاد می‌کند . اگر تعداد بیشتری از مسیرهای عصبی برای یک حافظه خاص وجود داشته باشد ، آن حافظه قوی‌تر می‌شود. در اینجا 14 روش برای افزایش قدرت یادگیری در کودکان وجود دارد.

14 روش برای  افزایش قدرت یادگیری در کودکان

1.کودک خود را تشویق کنید که سوال بپرسد.

شناخت ، موضوع اولین قدم برای راه های افزایش قدرت یادگیری در کودکان است . تشویق کودک به پرسیدن سوالات به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که او درک عمیق ‌تری از موضوع دارد . این امر به دانش آموزان کمک می‌کند تا مهارت‌های تفکر انتقادی و مهارت‌های حل مساله را توسعه دهند.

2.قافیه و آهنگ ایجاد کنید.

برای راه های افزایش قدرت یادگیری در کودکان به کودک خود کمک کنید تا یک شعر ، و یا ترانه‌ای از موضوعاتی که به او آموزش می دهید بسازد. مغز ما برای به خاطر سپردن موسیقی و الگوها برنامه‌ریزی شده ‌است , بنابراین استفاده از موسیقی یا قافیه می‌تواند به کودک شما کمک کند که حافظه و تمرکز خود را بهبود ببخشد.

3.هیجان یادگیری را افزایش می دهد.

یکی از راه های افزایش قدرت یادگیری در کودکان این است که اشتیاق کودک خود برای یادگیری را با استفاده از رفتن به کتابخانه برای دیدن کتاب‌ها و یا ویدیو در موضوعات مختلف بیشتر کنید. همچنین می‌توانید از موزه یا گالری هنری بازدید کنید. اگر کودک شما به مطالبی که او در حال یادگیری است علاقمند باشد ، یادگیری آن در آینده آسان‌تر خواهد بود.

یادگیری کودکان4.آن ها را به یادگیری فعال تشویق کنید.

با داشتن بحث‌هایی در مورد موضوعات مختلف ، دانش بیشتری برای کودک خود کسب کنید و از فرزندتان بپرسید که او چه فکر می‌کند . این موضوع دانش آموزان را تشویق می‌کند تا اطلاعات را در ذهن خود نگه دارند تا به سوالاتی در مورد آن پاسخ دهند و به آن‌ها کمک می‌کند تا مهارت‌های تفکر انتقادی را در حالی که قدرت حافظه را بهبود می‌بخشند ، توسعه دهند.

5.از کمک های بصری استفاده کنید.

از کمک های بصری برای کمک به او یا به خاطر سپردن اطلاعاتی که به تازگی خوانده یا شنیده باشد استفاده کنید ، و همچنین والدین را تشویق کنید از کمک های بصری به عنوان یکی از  راه های افزایش قدرت یادگیری در کودکان استفاده کنند . تصاویری ایجاد کنید که شامل کلمات یا تصاویر باشد – این ها می‌توانند برای انطباق یا تمرین تعریف کلمه استفاده شوند.

6.به کودکان کمک کنید که مثال هایی از خودشان تولید کنند.

زمانی که کودک شما مثال‌های خودش را در ارتباط با تجربیات شخصی خودش خلق می‌کند ، پردازش مطالب را بسیار آسان‌تر می‌کند . یکی از راه های افزایش قدرت یادگیری در کودکان ارتباط دهی مطالب به یک روش معنادار است که به کودک شما کمک می‌کند اطلاعات را به یاد آورد.

7.ایجاد نقشه های ذهنی

برای راه های افزایش قدرت یادگیری در کودکان یک نقشه ذهنی از ایده‌های مختلف و نحوه ارتباط آن‌ها با یکدیگر ایجاد کنید. ایجاد ارتباط بین کلمات و موضوعات به کودکان کمک می‌کند تا فعالانه با مطالب درگیر شوند و درک عمیق ‌تری را ایجاد کنند که بخش مهمی از حافظه است.

مقاله راه های تقویت مغز و حافظه کودکان را مطالعه کنید

کودک در حال یادگیری8.لیستی از کلمات کلیدی برای یادگیری مطالب درست کنید.

یک لیست کلمه بسازید و از آن برای ایجاد ارتباط بین هر یک از کلمات و مفاهیم استفاده کنید . هر چه ارتباط بیشتر مشخص باشد ، شناخت و یادگیری برای کودک شما آسان‌تر خواهد بود.

9.از کودک خود بخواهید که به شما آموزش دهند

کودک خود را تشویق کنید تا به شما اطلاعاتی (آموزش) دهند. او را به یک چالش تبدیل کنید . سپس به عقب برگردید و هر یک از مواد مورد نظرتان را مرور کنید. به خاطر داشته باشید که انتخاب این روش یکی از بهترین راه های افزایش قدرت یادگیری در کودکان است.

10.از تمام حواس کودک استفاده کنید.

یک روش چند حسی را برای یادگیری با استفاده از دیدن ، لمس کردن ، و خواندن با صدای بلند ، مکالمه داشته باشید ، و از لوازم جانبی استفاده کنید . این کار یکی از راه های افزایش قدرت یادگیری در کودکان است و به برقراری ارتباط با مطالب از طریق بیش از یک راه کمک می‌کند و ارتباط با مطالب را آسان‌تر می‌کند.

۱۱. اطلاعات خود را به قسمت های کوچک تر تقسیم بندی کنید .

به یاد آوردن مقادیر کمی از اطلاعات آسان‌تر از برخورد با بسیاری از مطالب در یک زمان است . با اصول اولیه شروع بکنید و درک مطلبی از آنها بسازید . اطلاعات را با عنوان ، لیست و رنگ‌ها سازماندهی کنید تا بعدا یادآوری آن را برای فرزندتان آسان‌تر شود.

افزایش قدرت یادگیری در کودکان12.ترتیب بندی

ارتباط بین توالی و مطالب یک راه بسیار قوی برای تمرکز است و در واقع یکی از راه های افزایش قدرت یادگیری در کودکان است. به دنبال دستور العمل‌ها باشید ، میز را بچینید و حروف الفبایی را به ترتیبی قرار دهید که کودک بتواند آن ها را بچیند ، این فعالیت‌های عالی برای کودکانی است که مشکلات تمرکز دارند .

13.کودک را تشویق به نشستن کنید.

این بازی شامل چالش کشیدن کودک برای نشستن روی یک صندلی بدون حرکت برای دیدن این که چقدر می‌تواند این کار را انجام دهد می باشد. یک بازی بهبود تمرکز دیگر در این رده ” مجسمه ” است . از طریق این بازی‌ تکراری , مغز کودک ”  به چالش کشیده می‌شود ، که ارتباطات ذهن – بدن را تقویت می‌کند و تمرکز را بهبود می‌بخشد .

14.تفاوت را شناسایی کنید.

این کار که یکی از راه های افزایش یادگیری در کودکان است که باعث می شود کودک شما تمرکز طولانی مدت داشته باشد و هنگامی که کودک شما به جزئیات نگاه می کند ، به بهبود تمرکز او کمک می کند. شما می توانید تابلوهای پازلی متناسب با سن کودک خود را انتخاب کنید! و در ضمن ، شما می توانید برای بازی به فرزند خود نیز بپیوندید

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید