وبلاگ

چگونه حافظه بلند مدت را تقویت کنیم؟

چگونه حافظه بلند مدت را تقویت کنیم؟

مروری بر حافظه بلند مدت

حافظه بلند مدت یک ساختار فرضی است. اگرچه شما یک ساختار منطبق در مغز پیدا نخواهید کرد ، فکر کردن در مورد حافظه بلند مدت به عنوان ذخیره اطلاعاتی پویا و در عین حال دائمی مفید است.

محققان به جای اینکه حافظه بلند مدت را یک ساختار مشخص بدانند ، مناطقی را در هر لوب مغز پیدا کرده اند که خاطرات واقعیت ها و وقایع را ذخیره و بازیابی می کند. هنگام صحبت در مورد به خاطر سپردن چیزی معمولاً به حافظه بلند مدت اشاره می کنیم. حافظه بلند مدت شامل سه عملیات رمزگذاری ، ذخیره سازی و بازیابی است. همه اینها در زیر بررسی می شود.

 

چگونه حافظه بلند مدت را بهبود ببخشیم؟ رویا غندالی - باشگاه مغز و حافظه

 

حافظه بلند مدت چیزی فراتر از بایگانی دانش است. این اطلاعات فراوانی را که برای درک جهان نیاز داریم با وارد کردن دانش مربوطه به حافظه فعال در صورت نیاز ، فراهم می کند.

چگونه حافظه بلند مدت را بهبود بخشیم؟

بسیاری از ما به خوبی از این واقعیت که مغز به نیمکره چپ و راست تقسیم شده است ، آگاهی داریم. ما همچنین می دانیم که سلطه سمت چپ مغز به این معنی است که فرد به سمت منطق حرکت می کند ، در حالی که سلطه سمت راست مغز بیشتر با خلاقیت مرتبط است. این اغلب منجر به این می شود که خود یا فرزندانمان را برای این موضوع در جعبه ها قرار دهیم. اما قرار گرفتن در یک جعبه می تواند خسته کننده باشد. حقیقت این است که همه ما از هر دو نیمکره استفاده می کنیم و وقتی می توانیم آنها را هماهنگ کنیم ، جادوی حافظه بلند مدت اتفاق می افتد. آزمایشات ساده ای در اینترنت وجود دارد که می تواند به شما ایده دهد که از کدام نیمکره بیشتر استفاده می کنید.

 

چگونه حافظه بلند مدت را بهبود ببخشیم؟ رویا غندالی - باشگاه مغز و حافظه

استراتژی های بهبود رمزگذاری و بازیابی

همانطور که در زیر توضیح داده شده است ، طراحان تجربه یادگیری می توانند از استراتژی هایی استفاده کنند که رمزگذاری و بازیابی اطلاعات و مهارت ها را افزایش می دهد.

برای تسهیل انتقال اطلاعات به حافظه طولانی مدت ، از استراتژی های دقیق استفاده کنید. برخی از استراتژی های تفصیلی شامل: تفکر در مورد ایده های مرتبط یا نمونه هایی از محتوا ، گره زدن ذهنی اطلاعات با هم یا ایجاد تصویر ذهنی از اطلاعات. برای رمزگذاری از همان نوع توضیحات استفاده کنید که فراگیران برای بازیابی به آن احتیاج دارند.

برای بهبود انتقال به حافظه طولانی مدت ، با دانش قبلی ارتباطات هدفمند برقرار کنید.

برای سهولت ذخیره سازی و بازیابی ، اطلاعات را با دسته بندی در زیرمجموعه ها سازماندهی کنید. بسیاری از افراد این کار را خود به خود انجام می دهند و طراحان آموزشی تلاش زیادی برای سازماندهی اطلاعات به قطعات معنی دار می کنند.

 

برای مطالعه ارزیابی حافظه فعال در کودکان مبتلا به اختلال پردازش شنوایی کلیک کنید 

 

تمرین توزیع شده را در چندین جلسه مطالعه به جای تمرکز یک مقدار تمرین در یک جلسه ارائه دهید. این اجازه می دهد تا اطلاعات با گذشت زمان در حافظه ادغام شوند و باعث بهبود حفظ شوند.

به دانش آموزان کمک کنید حقایق را با یک تجربه شخصی مرتبط کنند.

حافظه بلند مدت و کودکان

هرکسی می تواند از طریق آموزش مغز و تسلط بر برخی از تکنیک های خوب حافظه ، حافظه بلند مدت خود را به شدت بهبود بخشد. مطمئناً ، مانند اکثر کارها ، هرچه زودتر شروع کنید آسان تر و سقف بالقوه شما بالاتر می رود. کمک به فرزندانتان در بهبود خاطرات همچنین به آنها امکان می دهد کارهای بیشتری با حافظه انجام دهند.

 

چگونه حافظه بلند مدت را بهبود ببخشیم؟ رویا غندالی - باشگاه مغز و حافظه

چگونه حافظه بلند مدت را بهبود ببخشیم؟

دومینک اوبراین ، هشت بار قهرمان مسابقات جهانی حافظه ، این 6 مورد را به عنوان موارد مهم در مورد بهبود حافظه بلند مدت ذکر می کند:

 

خیال پردازی

به احتمال زیاد انسانها چیزهای عجیب و شگفت انگیز را راحت تر به یاد می آورند تا چیزی معمولی. استفاده از تخیل برای ایجاد تصاویر به یاد ماندنی جذابیت زیادی دارد. یک فیل بالدار با پوستی با طرح رنگین کمان که به دور ماه پرواز می کند بسیار بیشتر از یک رنگ خاکستری معمولی به یاد ماندنی است. همه کودکان با تخیل خارق العاده ای متولد می شوند که صرفاً به تزکیه و تأمین نیاز دارد.

اتحادیه

یادگیری ایجاد ارتباط بین مفاهیم به ظاهر نامرتبط در هنگام یادآوری موارد بسیار مفید است. این کار را وقتی انجام می دهیم که چیزهایی مانند بو یا طعم را به اتفاقات یا مکان های خاصی مرتبط کنیم. شما می توانید به فرزند خود بیاموزید که از این توانایی برای بهبود حافظه بلند مدت و یادآوری استفاده کند.

محل

یونانیان و رومیان باستان از روشی استفاده می کردند که به روش لوکوس مشهور است و باعث بهبود حافظه بلند مدت می شود. یادگیری ایجاد یک قصر حافظه یا قرار دادن چیزهایی که می خواهید در یک اتاق آشنا به یاد بیاورید (که در ذهن خود تصور می کنید) هر دو نمونه ای از استفاده از مکان در یاری حافظه است.

تمرکز

این یکی کاملاً واضح است اما تسلط بر آن در عصر اطلاعات بسیار دشوار است. آموزش كودك به شما برای تمركز بر روی وظیفه مهم در مورد بهبود حافظه بسیار مهم است.

مشاهده

یکی دیگر از مهارت های رو به کاهش در قرن بیست و یکم به دلیل فوران بیش از حد اطلاعات مشاهده است. یونانیان باستان بر این باور بودند که بینایی مهمترین حس در ارتباط با حافظه است و این چیزی است که ما امروز از قدرت ابزار بصری برای یادگیری می دانیم.

بازنگری و تکرار

این روش اصلی یادگیری یادآوری در مدرسه به بیشتر ما است. این یک قسمت مهم از معما است اما اگر کودک شما را به صورت جداگانه انجام دهد ، خیلی به اوج خود نخواهد رسید. تمرین همه روشهای فوق الذکر کلیدی است!

 

چگونه حافظه بلند مدت را بهبود ببخشیم؟ رویا غندالی - باشگاه مغز و حافظه

 

https://www.internationalschoolparent.com/articles/how-to-improve-long-

term-memory/

https://theelearningcoach.com/learning/long-term-memory-and-learning/

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید