اپلیکیشن‌هایی برای تقویت حافظه (CogniFit)

اپلیکیشن‌هایی برای تقویت حافظه (قسمت پنجم)

امروزه گوشی‌های هوشمند بخشی از وجود هر فرد شده‌اند. در واقع در همه لحظات، در هنگام قدم زدن در پیاده‌رو، نشستن پشت میز کار، غذا خوردن و یا حتی آماده شدن برای خواب، گوشی همراه‌مان را در کنار خود داریم. اما آیا مایل هستید که به‌جای از دست دادن سلول‌های مغز خود در هنگام مرور بی‌وقفه اینستاگرام، از گوشی هوشمندتان برای تقویت ذهن استفاده کنید؟ برای این منظور می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی استفاده کنید که در خدمت تقویت حافظه هستند. یکی از این اپلیکیشن‌ها، برنامه کاربردی کاگنیفیت است که با نصب آن بر روی گوشی همراه و اجرای آن می‌توانید به حافظه خود خدمت کنید و آن را تقویت کنید. با بررسی اپلیکیشن CogniFit با باشگاه مغز و حافظه همراه باشید.

اپلیکیشن cognifitCogniFit Brain Fitness

Cognifit را انتخاب کنید ، تنها برنامه آموزش مغز و بازی های مغزی که به شما امکان می دهد حافظه و مهارت های شناختی خود را به روشی حرفه ای و سرگرم کننده ارزیابی و ارتقا دهید.

مغز خود را آزمایش کنید و در مورد توانایی های شناختی و عملکرد شناختی خود بیشتر بیاموزید. CogniFit پیشروترین برنامه در جهان برای بازی های مغزی برای ارزیابی و بهبود مهارت های شناختی است.

کاگنیفیت یک نرم افزار اندروید در زمینه برنامه‌های تقویت حافظه و بهبود ذهن است. با استفاده از تمرین‌های موجود در این برنامه می‌توانید عملکردهای ذهنی خود را تقویت کنید و بازدهی مغز خود را نیز افزایش دهید. در درون این نرم‌افزار، بازی‌هایی به شکل پازلی، فکری و منطقی قرار داده شده است که انجام هر یک از آنها باعث تقویت بخشی از عملکردهای شناختی شما می‌شود.

از ویژگی‌های این برنامه می‌توان به وجود بخشی تحت عنوان کاهش استرس اشاره نمود. در این بخش می‌توانید با انجام یکسری الگوریتم‌های گفته شده توسط متخصصین روانشناسی، استرس خود را کاهش داده و با آن مقابله نمایید.

این نرم افزار توسط شرکت CogniFit Inc طراحی و تولید شده است که توانسته با کسب امتیاز  و دانلود بیش از 100 هزاربار توسط کاربران گوگل پلی، به یکی از برترین نرم‌افزارهای اندروید در زمینه تقویت حافظه و بهبود ذهن تبدیل شود.

شرکت CogniFit ، توسعه‌دهنده برتر آموزش آنلاین مغز و برنامه های شناختی ، در حال حاضر از انتشار یک برنامه آموزش شناختی جدید “Brain Planning” (برنامه‌ریزی برای مغز) در سیستم عامل آنلاین خود خبر می‌دهد. این برنامه جدید دارای سه وظیفه جدید است که به طور خاص بر روی آموزش توانایی‌های شناختی مانند تمرکز ، شناخت و تغییر جهت برنامه‌ریزی هدف‌گذاری شده است.

CogniFit عملکردهای شناختی شما را با بازی های حافظه ، پازل ، بازی های استدلال ، بازی های آموزشی و بازی های یادگیری تحریک و بازسازی می کند تا مغز شما را به چالش بکشد. مهارت های شناختی خود را با بقیه مردم جهان مقایسه کنید. ارزیابی و بهبود عملکرد شناختی با یک کاربرد علمی مانند CogniFit آغاز می‌شود.

برنامه هایی برای تقویت حافظهدکتر Evelyn Shatil ، رئیس علوم شناختی در CogniFit ، توضیح می دهد: «ظرفیت برنامه‌ریزی موثر برای ادامه تولید و تیزبینی ضروری شده است. برنامه‌ریزی یا توانایی “فکر کردن در آینده” به مهارت‌های شناختی، خلاقیت و انرژی شناختی قوی نیاز دارد. وظایف جدید برنامه‌ریزی مغز به طور خاص برای آموزش آن توانایی‌های مهم و رسیدگی بیشتر به خواسته‌های کاربران فعلی ما تهیه شده است. ”

“برنامه‌ریزی” شامل انتخاب اقدامات لازم برای دستیابی به یک هدف ، انتخاب توالی مناسب آنها و ایجاد یک برنامه است. همچنین نیاز به نزدیک شدن به موضوع مورد نظر ، انتقال دانش مناسب به آن ، انتخاب اقدامات دقیق و تخصیص منابع شناختی است.

برنامه‌ریزی همچنین با در نظر گرفتن تجربیات گذشته به پیش‌بینی آینده نیاز دارد. وقتی برنامه روز را تنظیم می‌کنیم ، بطور خودکار وظایفی را که باید انجام شود در نظر می‌گیریم، آنها را اولویت‌بندی می‌کنیم و زمان لازم برای انجام هر کار را تخمین می‌زنیم. مهارت‌های ضعیف برنامه‌ریزی منجر به از دست رفتن وقت و انرژی شما می‌شود.

برنامه‌ریزی در جامعه هدف‌گرا ضروری است و مهارت‌های ضعیف برنامه‌ریزی بر زندگی و زندگی شخصی تأثیر منفی می‌گذارد و کاگنیفیت می‌تواند این مهارت شناختی یعنی برنامه‌ریزی را توسعه دهد.

آزمایش‌های روان‌سنجی معتبر را کشف کنید تا خطرات احتمالی رنج ناشی از اختلالات شناختی یا بیماری روانی را شناسایی کنید. این اپلیکیشن، حافظه، توجه، تمرکز، عملکردهای اجرایی، استدلال، برنامه‌ریزی، چابکی ذهنی، هماهنگی و بسیاری دیگر از توانایی‌های شناختی اساسی را ارزیابی و آموزش می‌دهد. این برنامه ساده و کاربرپسند مناسب برای کودکان و بزرگسالان در هر سنی است.

این برنامه کامل مغز عصب روانشناختی می‌تواند مهارت‌های شناختی افراد سالم را ارزیابی و آموزش دهد و عملکرد مغز را در افرادی که دچار نوعی کاهش یا اختلال شناختی هستند (زوال عقل، آلزایمر، پارکینسون، مولتیپل اسکلروزیس، مشکلات حافظه یا تمرکز، بی‌خوابی) تحریک کند و حتی می‌تواند در زمینه آسیب‌هایی مانند اختلالات یادگیری، ADHD ، نارساخوانی نیز موثر باشد.

کاگنیفیت در  55 کشور و در 9 زبان مختلف از جمله انگلیسی ، اسپانیایی ، فرانسوی ، ایتالیایی ، آلمانی ، برزیلی ، پرتغالی ، هلندی و عربی در دسترس است.

CogniFitویژگی‌های برنامه کاگنیفیت عبارتند از:

– برنامه‌های بازی‌های مغزی برای آموزش مغز.

– چالش‌های مغزی ، بازی‌های فکری و تمرین‌هایی که منطق شما را آزمایش می‌کند.

– بازی‌های مغزی برای بهبود حافظه.

– بازی‌های مغزی برای بهبود عملکردهای اجرایی و استدلال.

– چالش‌های ذهنی برای آموزش و بهبود توجه و تمرکز.

– بازی‌های چابکی ذهنی برای بهبود هماهنگی و برنامه‌ریزی.

– برنامه‌های خاص آموزش مغز برای افرادی که دچار نوعی نقص شناختی هستند (زوال عقل، پارکینسون، از دست دادن حافظه، آلزایمر، مولتیپل اسکلروزیس، آسیب‌های مغزی، بیماران سرطانی، شیمی مه، افسردگی، نارساخوانی، ADHD ، دیسکولا و غیره).

– یادگیری بازی‌ها و اجرای بازی‌های آموزشی برای بچه‌ها.

– بازی‌های حافظه برای بچه‌ها.

– تمرین‌های خاص و بازی‌های مغزی برای کودکان دارای ناتوانی در یادگیری (تست ADHD ، تست نارساخوانی، آزمون دیسکلاولیا).

– آزمون‌های آنلاین برای ارزیابی مهارت‌های شناختی و ارتباط آنها با اختلالات شناختی مختلف و بیماری‌های روانی، پارکینسون، بی‌خوابی، افسردگی.

– فناوری پیشرو و موثر و مورد استفاده در جوامع علمی، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، خانواده‌ها و مراکز درمانی در سراسر جهان.

 

تحقیقات و پژوهش‌ها نشان می‌دهند که آموزش مغز می‌تواند برای انواع مختلفی از نیازها منجر به مزایای ارزشمندی برای سلامت روان شود. در جامعه امروز، نگه داشتن مغز در یک فرم عالی برای مدت زمان طولانی، به طور فزاینده‌ای بحرانی شده است.

CogniFit  به طور مداوم تعداد کارهای موجود در سیستم عامل آموزش مغز و برنامه‌های تلفن همراه خود را افزایش می دهد. افراد می‌توانند بطور مداوم شناخت خود را در مورد طیف گسترده‌ای از مهارت‌ها و عملکردهای شناختی و ذهنی ارزیابی کنند و در این زمینه‌ها آموزش ببینند. اینها همه بخشی از برنامه‌ریزی برای مغز است که در حال حاضر در شرکت کاگنیفیت طراحی می‌شود و به مرحله اجرا می‌رسد.

استفاده از پلتفرم CogniFit رایگان است و کاربران می‌توانند با پرداخت حداقل 4.99 دلار برنامه خاصی را به آموزش خود اضافه کنند. سیستم آموزش منحصر به فرد این اپلیکیشن این اطمینان را می‌دهد که کاربران بر اساس وضعیت شناختی فعلی و یک تجربه مفید، آموزش مغزی بهینه را تجربه می‌کنند.

درباره شرکت  CogniFit

CogniFit (http://www.cognifit.com)  توسعه دهنده برجسته برنامه‌های آنلاین تناسب اندام مغز و بازی‌های مغزی است که به افراد امکان می‌دهد خود را کشف و بهبود بخشند.

CogniFit در سال 1999 تاسیس شد. فناوری منحصر به فرد و اختراعی را توسعه داده است که به مصرف‌کنندگان امکان می دهد مهارت‌ها و توانایی‌های شناختی خود را برای بهبود کیفیت زندگی خود ارزیابی کنند و در ادامه به‌وسیله اجرای این برنامه آموزش هم ببینند. دفتر مرکزی CogniFit در شهر نیویورک با شعبه هایی در اروپا است.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید