بپرس آنلاین

پرسش و پاسخ آنلاین

خانم دكتر عليمرادزاده

در دنیای امروزی با توجه به افزایش جمعیت سالمندی و پیر شدن جمعیت جهان موضوع بهداشت و سلامت افراد انسانی از اهمیت بیش‌تری برخوردار می شود. پیر شدن جمعیت عواقب و مشکلاتی به دنبال دارد که یکی از آنها افزایش بیماری ها در بین جمعیت سالمندان است. در بین بیماری های مربوط به دوران سالمندی، بیماری ها و اختلالات حافظه و شناخت از جمله بیماری آلزایمر، آمار بالایی را در سطح جهان به خود اختصاص می دهد و تعداد قابل توجهی از مردان و زنان مسن به اینگونه اختلالات مبتلا می شوند. چنانچه مراقبت ها و رعایت نکات سلامت و بهداشت مغز در دوران جوانی و حتی در دوران کودکی اعمال نشود، متاسفانه احتمال ابتلا به اختلالات حافظه و مشکلات ناشی از آن در دوران سالمندی بیش‌تر خواهد بود.
آلزایمر یکی از انواع دمانس است که معروف ترین و شناخته شده ترین بیماری در بین جمعیت سالمند است. اما دمانس انواع دیگری نیز دارد که علاوه بر نقصان حافظه می تواند بر تکلم، حرکت و راه رفتن، جهت یابی و درک فضایی و …. افراد سالمند تاثیر نامطلوبی داشته باشد.

گروه تلگرامی «سایه بان آرامش» در نظر دارد درباره اختلالات شناختی به ویژه آلزایمر با «سرکار خانم دکتر راحله علیمرادزاده»، پزشک و متخصص طب سالمندی در روز چهارشنبه سیزده آذر ۹۸ راس ساعت نه شب پرسش و پاسخ آنلاین داشته باشد. جهت شرکت در این پرسش و پاسخ آنلاین می توانید از طريق لينك زير عضو گروه سايه بان آرامش شويد.